Odpoledne u Potterů

20. ledna 2007 v 4:20 | Jean |  Jednorázovky
Taková bezduchá povídka, pokud se to tak dá vůbec nazvat. Jen tak se mi chtělo něco psát a byla jsem moc unavená na to, aby to dávalo nějaký větší smysl.

"Nazdar Jamesi! Nejdu nevhod?" pohledný mladý muž vysoké postavi, s černými vlasy po ramena stál u dveří jednoho domu v Godrikově dole.
"Siriusi! Ne vůbec, pojď dál!" uvítal ho druhý muž, byl to pohledný mladík, měl černé rozježené vlasy a hnědé oči. Nebyl tak statný, ani vysoký, za to však měl něco, co mu ten druhý někdy záviděl:ženu a synka. Mladý Black vstoupil na pokyn pána domu a šel se přivítat i s ostatními.
"Ahoj Siriusi! To sou k nám hosti" zrzavá žena se zelenýma očima se na něj přívětivě usmála.
"Harry, Harry kdepak si zlatíčko?" začala žena hledat svého malého syna. Ten si momentálně hrál pod stolkem v obýváku s klacíkem.
"Harry polez ven!" zavolala na něj a klekla si, aby ho mohla vytáhnout z pod stolku. Malý nezbedník se ale odbatolil kus dál a tak se žena musela chtě nechtě přesunout aby polapila svého dnes už ročního synka. Muži mezitím přišli do obývacího pokoje také a pousmáli se nad malým utíkajícím Harrym. Lily zjistila proč jí pořát utíká: "Jamesi?!"
"Ano? Copak je lásko?"
"Kolikrát jsem ti říkala, abys nenechával hůlku na stole?!"
"To nevím miláčku, ale vím co chci dělat dnes večer." zašeptal James své ženě a políbil ji.
"To je hezké, ale teď běž chytit Harryho, než ti zastrčí hůlku pod linku." usmála se Lily.
"Jak je možné, že roční dít umí tak rychle běhat?" podivoval se James když honil svého syna po bytě. Sirius se tomu všemu jen smál, když viděl, že jeho nejlepší kamarád si nedokáže poradit s batoletem. Když si toho James všiml, poznamenal že chce vidět jeho, jak si poradí se svým dítětem, načeš ho Tichošlápek se smíchem ubezpečil, že děti hnedtak mít nehodlá, ale určitě by je nemusel honit půl dne pod židlemi. Lily se už posadila do křesla a pozorovala svého muže a náramně se přitom bavila.
"Lil nechceš mi jít pomoct chytit toho neposedu?" ozval se James, když taktak chytil Harryho přičiněním padající talíř. Po chvíli se Lily zvedla a šla do kuchyně polapit zlobivého syna se slovy "Radši jo, než mi tam rozbijete všechno nádobí.". Sirius se uchechtnul nad Lilyinou poznámkou, která byla mířena spíš na Jamese, než na Harryho. Takhle to tu vypadalo pokaždé když byl Sirius na návštěvě u Potterových, s vyjímkou odpolední, kdy byla Lily na procházce s Harrym. Sirius zde prožil spoustu zábavných dní, někdy spoluchytáním neposedy Harryho, někdy vzpomínáním na staré dobré Pobertovské časy, kterých se párkrát zůčastnil i Remus, vyjímečně pomáháním v domácnosti, což v jeho případě bylo velice humorné, jak několikrát okomentoval Tichošlápkovo snažení Jammi. Když se po dobré půlhodince objevil spocený a uhoněný James v obývacím pokoji s vítězným výrazem a Harrym v náručí se slovy "Tak já ho jdu uklidit." a Lily celá rudá smíchy, Sirius musel uznat, že tak povedenou famílii na světě neviděl co je živ. Nakonec se všichni sešli u oběda, kde se už unavený Harry nimral v jídle, Lily už se pomalu uklidňovala od záchvatu smíchu, který dostala vždy, když uviděla manžela se synem, Jammi si pochvaloval dobrotu a Sirius tvrdil, že nic tak fantastického ještě nejedl. Zkrátka ještě se nestalo "...že bych se jedno jediné odpoledne u vás nezasmál!" debatoval Sirius. Po obědě se všichni přesunuli do obýváku, kde mluvili o všem možném a Harry už zase hledal něco s čím by mohl utíkat po celém přízemí a zdokonalovat postřeh svých rodičů. Tentokrát mu ale otec nedal šanci ulovit jeho hůlku a měl ji bezpečně zastrčenou v kapse, zato Tichošlápkova hůlka se podle Harryho přímo nabízela. Sirius si zvykl být v blízkosti Jamesova syna nesutále ve střehu a hlídat své věci, aby nedopadly jako květináč, který se čistě náhodou objevil v hořícím krbu i s květinou.
"Siriusi proč ty si vlastně nepořídíš třeba psa?" zepltala se Lily v hovoru načeš jmenovaný i s Jamesem vyprskli smíchy a smáli se dál i přes Lilynu další otázku "Co je tu k smíchu?". Začal se pomalu blížit večer a tak se Sirius zvedl, rozloučil se a odešel. Lily uložila Harryho do postýlky a šla si také lehnout následována Jamesem.
A tak zkončil zase jeden den u Potterových...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tobi Tobi | E-mail | Web | 25. ledna 2007 v 21:04 | Reagovat

Koukám že jsi fanynka Harryho co???Hezky píšeš,to vymýšlíš,nebo přepisuješ knihu???Snad tě neurazim,jen se ptám...=)

2 Jean Jean | Web | 25. ledna 2007 v 21:45 | Reagovat

tsss... samozřejmě že vymejšlim! Bych chtěla vidět tako praštěnou knihu :D

3 Hayddé Hayddé | 24. února 2007 v 22:43 | Reagovat

to je dobry.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.